Sprzedaż wymienników ciepła
Sprzedaż wymienników ciepła

Sprzedaż wymienników ciepła

Sprzedaż wymienników ciepła | Sprzedaż, a także wynajem wymienników ciepła

Na Naszej stronie ChillerSerwis mogą Państwo znaleźć przodujące oferty takie jak serwis, naprawa, a także modernizacja różnego rodzaju urządzeń chłodniczych. Najczęściej wyżej przedstawione usługi wykonujemy na agregatach wody lodowej, jednakże spotykamy się również z takimi urządzeniami jak agregaty chłodnicze, agregaty skraplające, dry coolery, pompy ciepła, centrale wentylacyjne, rooftopy oraz wiele innych urządzeń związanych z chłodnictwem i klimatyzacją.

Żeby tego było mało, to dzieki współpracy z szeroką grupą Dostawców jesteśmy w stanie Państwu przygotować rożnego rodzaju podzespoły chłodnicze, takie jak sprężarki chłodnicze (scroll, tłokowe, śrubowe), pompy obiegowe, pompy hydrauliczne, filtry osuszacze, wymienniki ciepła, różnego rodzaju zawory, a także izolacje kauczukową! 

Wszystko czego tylko Państwu brakuje do budowy systemu chłodzenia znajdą Państwo właśnie u Nas!

Jednakże w tym artykule skupimy się głównie na sprzedaży wymienników ciepła różnego rodzaju, a także wynajmie wymienników ciepła! Tak dobrze usłyszeliście! Jesteśmy również w stanie wynająć na okres długo, bądź krótko terminowy Nasz wymiennik ciepła.

Czym jest i do czego służy wymiennik ciepła?

Wymiennik ciepła to urządzenie umożliwiające wymianę ciepła między płynami o różnych temperaturach. W Naszych czasach odgrywają znaczącą rolę w procesie chłodzenia. A to z uwagi na ich budowę, która umożliwia swobodną wymianę ciepła pomiędzy płynami o różnych temperaturach. W takim przypadku wystąpią zjawiska konwekcji i przewodzenia. Gorący płyn dociera do ścianek wymiennika, a następnie jest przez niego prowadzony i wychładzany przez zimniejsze medium.

Ciecze o wysokiej temperaturze przenoszą energię cieplną na ściany rur lub powierzchnie poprzez konwekcję. Ciepło jest następnie przewodzone przez ścianki rur lub płyty i ostatecznie pochłaniane przez zimny płyn. Ponadto niestandardowe wymienniki ciepła umożliwiają stały lub niestabilny transfer ciepła.

Zastanów się nad zakupem wymiennika ciepła i daj Nam znać, a my dobierzemy specjalny wymiennik ciepła pod Państwa wymagania!

Rodzaje wymienników ciepła

W branży chłodnictwa i klimatyzacji najczęściej spotykanymi wymiennikami ciepła są wymienniki płaszczowo rurowe, a także wymienniki płytowe. Oba te wymienniki ciepła mogą Państwo znaleźć w Naszej wciąż poszerzającej się ofercie a także asortymencie. Na bieżąco aktualizujemy stan Naszego sklepu, tak aby Nasi Klienci na bieżąco widzieli nowo przybyłe do Nas urządzenia, a także sprzęt chłodniczy.

Zerknij od czasu do czasu, aby sprawdzić co nowego trafiło do Naszego sklepu!

Sprzedaż wymienników płaszczowo rurowych

Wymienniki płaszczowo rurowe najczęściej są wykorzystywane w dużych systemach wody lodowej, gdzie potrzebujemy sporej wymiany ciepła, a dokładniej konwekcji cieplnej. Ponadto, Nasza Firma na bieżąco zaopatruje się w wymienniki płytowe oraz wymienniki płaszczowo rurowe, gdyż są one jedną z najbardziej pożądanych podzespołów chłodniczych. Które następnie wykorzystywane są przez Naszych Klientów w systemach wody lodowej. Na samym dole artykułu mogą Państwo zauważyć jak wygląda właśnie wymiennik płaszczowo rurowy, a także wymiennik płytowy!

Sprzedaż wymienników płytowych

Wymienniki płytowe, tak jak wyżej wspomniane wymienniki płaszczowo rurowe są jednym z najbardziej pożądanych podzespołów chłodniczych na rynku HVAC & R. Wykorzystuje się je w mniejszych systemach wody lodowej, jednakże znajdą się wyjątki, gdzie zbudowany wymiennik płytowy jest przeznaczony do dużego systemu wody lodowej.

Sprzedaż wymienników ciepła

Wśród produktów ChillerSerwis znajdziesz różnego rodzaju wymienniki ciepła o dowolnej wydajności chłodniczej. Wybierając urządzenia, maszyny lub podzespoły Firmy ChillerSerwis, możesz zapewnić Sobie najwyższą jakość, a przede wszystkim bezawaryjną pracę. Ponadto świadczymy takie usługi jak sprzedaż, montaż oraz serwis chillerów i dry coolerów. Jesteśmy w stanie dostarczyć sprzęt każdej marki o ściśle określonych parametrach w możliwie najkrótszym czasie.

Serwis wymienników ciepła

Aby utrzymać wymiennik ciepła w dobrym stanie, należy go regularnie diagnozować i dokładnie konserwować. Zalecamy prowadzenie rejestru prac remontowych, dzięki czemu unikniesz przeoczeń lub zbędnych dodatkowych kosztów związanych z usługą. Okres prac serwisowych jest zwykle zalecany przez producenta. Musimy jednak pamiętać, że wiele czynników, takich jak warunki, w jakich pracuje sprzęt, temperatura czy rodzaj stosowanych mediów, może mieć wpływ na konieczność częstszych przeglądów prewencyjnych. Należy również pamiętać, że na efektywność procesu produkcyjnego często wpływają: Sprawność płytowego wymiennika ciepła. Prawidłowe parametry są zwykle degradowane ze względu na osadzające się w nim różnego rodzaju zanieczyszczenia. W rezultacie prowadzi to do stanu, w którym wymiennik ciepła pracuje poniżej swojej maksymalnej wydajności. Może to również prowadzić do znacznego wzrostu kosztów energii, a w niektórych przypadkach nawet do uszkodzenia komponentów. Dlatego zaleca się dokładne czyszczenie i wypłukiwanie kamienia kotłowego i osadu na wymienniku ciepła przynajmniej raz na dwa lata.

Jeżeli pragną Państwo konserwować swój wymiennik ciepła, to dobry czas, aby skorzystać z pomocy Naszej Firmy!

Czyszczenie wymienników ciepła

Niewiele Firm serwisuje agregaty wody lodowej, a także wymienniki ciepła na bieżąco, skutkiem nie wykonywania zalecanych przeglądów oraz serwisów, są bardzo kosztowne naprawy, a także przestoje maszyn nie 

Z tego właśnie powodu napiszę Państwu jak ocenić, czy wymiennik ciepła jest brudny!

 • Medium chłodzące potrzebuje więcej czasu, aby osiągnąć wymaganą temperaturę.
 • Zauważalny spadek ciśnienia za wymiennikiem ciepła.
 • Zmniejszona efektywność energetyczna wymiennika ciepła,
 • Brak odbioru ciepła świadczy o zatkaniu wymiennika ciepła znajdującego się w chłodnicy.

Jednakże jeżeli mamy problem z unormowaniem temperatury, bądź z brakiem prawidłowej cyrkulacji medium, zalecamy Klientowi następujące rozwiązania:

 • Dokładnie czyszczenie wymiennika albo wymiennika ciepła.
 • Naprawa lub wymiana płytowych wymienników ciepła.
 • Mycie i czyszczenie układów wody lodowej lub czyszczenie chemiczne wymienników ciepła, które przeprowadzamy w trzech następujących etapach:
  • Pompujemy kwaśną mieszaninę czyszczącą zawierającą 5% kwasu fosforowego i przepuszczamy ją przez system przez maksymalnie cztery godziny. Po tym czasie wyrzucamy go z systemu i utylizujemy.
  • Przepłukaliśmy urządzenie w celu usunięcia pozostałości kwasu i kamienia – cała operacja trwała do czterech godzin.
  • W ostatnim kroku wlewamy roztwór płuczący w miejsce, w którym system będzie pracował. Należy pamiętać, że temperatura robocza powinna wynosić od +5°C do +35°C.

Korzyści z czyszczenia wymienników ciepła

Głównymi korzyściami, które zachęcają Naszych Klientów do czyszczenia Swoich wymienników ciepła są:

 • Poprawiona wydajność, czyli wzrost sprawności wymiennika,
 • Zmniejszone ryzyko uszkodzenia wymiennika ciepła,
 • Zmniejszone ryzyko nieplanowanych przestojów linii,
 • Planowanie postojów technicznych,
 • Niższe koszty eksploatacji linii dzięki wydłużonej żywotności elementu czyszczącego.

Sprzedaż wymienników ciepła | Wynajem wymienników ciepła | Czyszczenie wymienników ciepła  Naprawa wymienników ciepła | Serwis wymienników ciepła | Konserwacja wymienników ciepła

ChillerSerwis – Wszystko o wymiennikach ciepła!

Zdjęcia wymienników ciepła

Dziekujemy za ocene! 4.9/5 - (77 votes)