Serwis chiller Lennox NAC380D
Serwis chiller Lennox NAC380D

Serwis chiller Lennox NAC380D

Serwis chiller Lennox NAC380D | ChillerSerwisSerwis i naprawa agregatów wody lodowej

Kompleksowe usługi w zakresie serwis, naprawy, jak również modernizacji agregatów wody lodowej dowolnej marki, mocy czy też typu. Dysponując wysokiej jakości oprzyrządowaniem pozwalającym Nam na weryfikację układów pod różnymi kątami, jak również wykwalifikowaną kadrą Specjalistów jesteśmy w stanie zagwarantować Swym Klientom wydajność, bezpieczeństwo oraz efektywność. Stała i odpowiednio dobrana konserwacja urządzeń z zakresu chłodzenia pozwoli Ci na uzyskanie najwyższej wydajności, choćby w najgorszych warunkach. Dysponując wiedzą i masą certyfikatów oraz doświadczeniem zdobytym na rynku HVAC pozwala usunąć dowolną awarię w jak najszybszym czasie. ChillerSerwis to firma świadcząca usługi na terenie całej Polski.

Ostatnimi czasy zadaniem Naszej firmy był kompleksowy serwis, a także naprawa agregatu wody lodowej Lennox NAC380D. Klient wezwał Nas, w celu wyeliminowania awarii znajdującej się w chiller Lennox. Wytwornica wody lodowej po pewnym okresie pracy ukazywała błąd dotyczący wysokiego ciśnienia „HP”, na wskutek czego wyłączał się.

Serwis wytwornicy wody lodowej Lennox NAC380DNM2MSerwis chiller Lennox NAC380D

 • Kontrola urządzenia oraz układu freonowego. W celu weryfikacji instalacji freonowej pod kątem szczelności użyliśmy detektora nieszczelności, który pozwala Nam na odnalezienia ewentualnych nieszczelności. Nie znaleźliśmy żadnych śladów, które mogły by sugerować wyciek czynnika chłodniczego.
 • Następną czynnością było kompleksowe mycie oraz czyszczenie skraplacza urządzenia, z racji na mocne zabrudzenie. Pamiętajmy, aby tego typu urządzenie regularnie poddawać eksploatacji. Stały nadzór pozwoli Nam na zmniejszenie ryzyka awarii
 • Kontrola układu freonowego pod kątem ilości czynnika chłodniczego. W sekcji nr.1 mamy do czynienia z ubytkiem freonu, z tego względu zaleciliśmy Klientowi próbę szczelności z wykorzystaniem Azotu Technicznego.
 • Kontrola parametrów zadanym oraz temperatur znajdujących się w urządzenia. Skontrolowaliśmy zarówno temperaturę, jak również ciśnienie znajdujące się na pewnego typu elementach takich jak. parownik czy też filtr/osuszacz.
 • Pomiary elektryczne elementów urządzenia. Wykonaliśmy różnego rodzaju pomiary prądów czy też oporności elementów odpowiedzialnych w dużym stopniu za nienaganną pracę układu chłodzenia. Pomiary na elementach takich jak: sprężarki chłodnicze i wentylatory skraplacza.

Naprawa chiller Lennox NAC 380D NM2MSerwis chiller Lennox NAC380D - Naprawa falownika wentylatorów skraplacza

 • Nasz serwis stwierdził uszkodzenie falownika który odpowiada za wentylatory skraplacza. Falownik należało jak najszybciej wymienić. Poinformowaliśmy Klienta, że istnieje możliwość pominięcia falownika Altivar ATV21HU30N4 4kW. Klient zgodził się. Byliśmy w stanie wykonać usługę wymiany falownika z ciągu 2 dni, aczkolwiek agregat wody lodowej był na gwarancji. Awaria być może będzie podlegać gwarancji przez producenta. Falownik pozwala na obniżenie obrotów wentylatorów skraplacza o 70% nie powodując tym samym żadnego przegrzania silnika.
 • Sprawdziliśmy olej który znajduję się w sprężarkach. Powinien być wymieniony, ponieważ jest on brudny.
 • Skontrolowaliśmy pracę sprężarek chłodniczych znajdujące się wewnątrz urządzenia. Sprężarka numer 2 obiegu 2 bardzo głośno pracuję oraz nagrzewa się. W okresie roku sprężarka chłodnicza powinna być wymieniona dlatego, że działa ona nieprawidłowo.

Nasze uwagi dotyczące chiller Lennox NAC380DNM2M

 1. Agregat wody lodowej powinien być częściej serwisowany miedzy innymi przez specyficznie usadowienie samego urządzenia.
 2. Brak izolacji inaczej armatury na instalacji wody lodowej. W przypadku gdy działamy na parametrze 12 stopni Celsjusza, a na dworze jest temperatura 34 stopni to wiąże się z dużą utratą ciepła oraz dodatkowym czasie pracy agregatów wody lodowej.
 3. Należy wymienić sprężarkę chłodniczą która i tak po pewnym czasie się uszkodzi. Co przyczynia się do postoju maszyn które chłodzi.

Serwis chiller Lennox NAC380D | ChillerSerwis

Dziekujemy za ocene! 4.1/5 - (122 votes)