Naprawa i serwis Chiller GEA C3101702
Naprawa i serwis Chiller GEA C3101702

Naprawa i serwis Chiller GEA C3101702

Naprawa i serwis Chiller GEA C3101702 | ChillerSerwis – Naprawa, a także serwis agregatów wody lodowej marki GEA

Wytwornica wody lodowej marki GEA o modelu C3101702, w której doszło do rozszczelnienia instalacji, a ponadto zamarznięcia, a następnie rozsadzenia parownika inaczej mówiąc wymiennika płytowego. Utraciła w konsekwencji cały freon wraz z olejem sprężarkowym. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia załączone na końcu artykułu. A sami się przekonacie jak można szybko stracić spore ilości pieniędzy, jeżeli się nie dba oraz nie serwisuje swojego urządzenia chłodniczego. 

Przyczyna awarii Chillera GEA

 1. Zaniedbane oraz nie serwisowane urządzenie chłodnicze, mimo że miało regularne wpisy w książce serwisowej,
 2. Uszkodzony czujnik przepływu wody potocznie mówiąc Flow-switch. Jego końcówki zostały zwarte przez serwis, który miał za zadanie naprawienie chillera.
 3. Filtr na instalacji wodnej był brudny co skutkowało niedrożnością filtra.

Naprawa Chiller GEA C3101702

Ze względu na tragiczny stan wizualny oraz techniczny agregatu wody lodowej GEA C31013702, Naszym pierwszym ruchem przed naprawą chillera było dokładne umycie. Następnie przystąpiliśmy do:

 • Zdemontowanie wymiennika, a następnie zastąpienie go w pełni sprawnym, a przede wszystkim czystym wymiennikiem,
 • Napełnienie układu nowym i czystym olejem chłodniczym,
 • Oczyszczenie układu freonowego za pomocą azotu technicznego, podczas tej czynności mieliśmy również okazję sprawdzić szczelność całej instalacji freonowej. Nasza próba trwała przez 6 godzin, przy ciśnieniu 18 BAR. Na szczęście wynik próby okazał się pozytywny,
 • Wymiana wkładów filtra odwadniacza, niestety owy filtr nie posiada funkcji odkwaszania,
 • Wymiana wziernika na nowy, ponieważ poprzedni był brudny, a także nie posiadał oczka z informacją o stanie zwilgocenia freonu,
 • Wyczyszczenie dyszy zaworu rozprężnego,
 • Wymiana starego freonu na nowy i czysty.
 • Umyliśmy filtr wody na instalacji wody lodowej.
 • Wymiana Flow-swticha na nowy z możliwością kontrolowania instalacji.

Serwis i rozruch Wytwornicy wody lodowej GEA C3101702

Po skończeniu czynności naprawczych, Nasza firma ma możliwość przystąpić do rozruchu chillera. Po kilkunastu minutach pracy stwierdziliśmy, że warto jeszcze skorygować pewne nastawy w panelu sterowniczym TRANE. A tymi nastawami były presostaty ciśnienia. Następnie wykonaliśmy pomiary zużycia prądu przez sprężarki chłodnicze, wentylatory skraplacza, a także silnik pompy wody.

Naprawa i serwis Chiller GEA C3101702| ChillerSerwis – Naprawa oraz serwis wytwornicy wody lodowej marki GEA o modelu C3101702

Jesteś zainteresowany Naszą Firmą oraz tym co robimy? W takim razie zajrzyj do tych artykułów! Agregat wody lodowej, Skup agregatów wody lodowej, Agregat wody lodowej Vertiv 120 kW, Serwis chiller Trane ECGAL800Serwis chiller Carrier, a także na Chiller Serwis.

Zachęcamy Cię również na zerknięcie na te strony! Gwarantujemy ci, że dowiesz się czegoś pomocnego. 🙂 ChillerTech, SKiC Robert Aptacy, InstalacjaWodyLodowej, Wynajem Chillerów.

Dziekujemy za ocene! 4.7/5 - (26 votes)