Naprawa chiller Trane RTAD180
Naprawa chiller Trane RTAD180

Naprawa chiller Trane RTAD180

Naprawa chiller Trane RTAD180 – ChillerSerwis

W ostatnim czasie ChillerSerwis został wezwany do wykonania naprawy, a także kompleksowego serwisu chillera Trane RTAD180.  ChillerSerwis to marka zajmująca się konserwacją urządzeń Trane dowolnego typu na terenie całej Polski. Urządzenia tego producenta są bardzo dobrymi i wydajnymi maszynami, lecz należy pamiętać o jej kompleksowym serwisie.

Agregat wody lodowej należało gruntownie wy-serwisować, a także naprawić. W przypadku chillerów chłodzonych powietrzem bardzo często spotykamy się z brakiem serwisu ze strony klienta, co przyczynia się do zatkania skraplacza urządzenia. Skraplacz w wytwornicach wody lodowej chłodzonych powietrzem należy regularnie konserwować. Przez lamele chłodnicy przepływa zaciągane przez wentylatory powietrze którego zadaniem jest obniżenie temperatury wewnątrz skraplacza. Brudna chłodnica, bądź inaczej skraplacz może przyczynić się do gorszej wymiany ciepła, a w niektórych przypadkach awarii dotyczącej za wysokiego ciśnienia.

Serwis agregatu wody lodowej Trane RTAD180

 1. Skontrolowaliśmy stan urządzenia pod kątem technicznym. Maszyna Trane RTAD180 była regularnie serwisowana pod względem ewentualnych wycieków. Niestety serwis nie podejmował czynności konserwacyjnych dotyczących mycia skraplacza urządzenia. Chiller pracuje w dość dobrych warunkach gdzie ma dostęp do czystego powietrza. Tylko dzięki temu urządzenie jeszcze nie uległo awarii.
 2. Umyliśmy skraplacz urządzenia Trane RTAD180, jak również jego konstrukcję.
 3. Dokonaliśmy rewizji ilości czynnika chłodniczego znajdującego się wewnątrz instalacji freonowej. Ilość czynnika, jednak nie była zgodna z parametrami podanymi na tabliczce znamionowej.
 4. Odzyskaliśmy, przeważyliśmy, jak również oczyściliśmy freon znajdujący się wewnątrz instalacji freonowej.
 5. Dokonaliśmy próby szczelności układu freonowego z wykorzystaniem Azotu Technicznego. Wynik testu: urządzenie nieszczelne
 6. Odnalezienie, a także zaspawanie nieszczelności znajdującej się na instalacji.
 7. Ponowna próba szczelności także przy wykorzystaniu Azotu Technicznego. Wynik próby: pozytywny- urządzenie szczelne
 8. Wymieniliśmy filtry/osuszacze, których zadaniem jest oczyszczenie instalacji z zalegającej wilgoci.
 9. Uzupełniliśmy układ freonowy nowym i czystym czynnikiem chłodzącym.

Dodatkowe czynności:

Naprawa chiller Trane RTAD180
Naprawa chiller Trane RTAD180
 1. Skontrolowaliśmy pracę wentylatorów skraplacza, a także wykonaliśmy szczegółowe odczyty elektryczne silników wentylatorów. Wszystkie parametry sczytane zgodne z danymi podanymi przez producenta.
 2. Uruchomiliśmy chiller. Sprężarki działają równomiernie, wentylatory działają cicho, a samo urządzenie pracuje bez najmniejszego zarzutu.
 3. Sprawdziliśmy historię alarmów na sterowniku maszyny trane RTAD180.

Zadaniem Naszej Firmy jest zminimalizowanie kosztów związanych z naprawą agregatów wody lodowej pozawala nam na to regularny i profesjonalny serwis. Każdy przestój maszyn wiąże się z wielkimi stratami finansowymi które ponosi Firma. Nie pozwól, aby twoje urządzenia ulegały kosztownym naprawą.

ChillerSerwis- Wybierz profesjonalny serwis chillerów i ciesz się bezawaryjną prącą.

Dziekujemy za ocene! 4/5 - (111 votes)