Chłodzenie maszyny SIMA
Chłodzenie maszyny SIMA

Chłodzenie maszyny SIMA

Chłodzenie maszyny SIMA | ChillerSerwis

W ostatnim czasie ChillerSerwis został wezwany do serwisu, a także naprawy systemu chłodzenia maszyny która służy do produkcji sznurka z folii.

Sierpnia 2019 roku Firma ChillerTech oraz SKiC Robert Aptacy zbudowali system chłodzenia który służy do chłodzenia urządzenia Sella. Ten system miał schłodzić chillery oil sella do stabilizacji temperatury oleju, a także schłodzić szafy sterownicze.

Producent prócz urządzenia SIMA dostarczył chiller oil i agregat wody lodowej Green Box.

Układ został zbudowany oraz oddany do użytku

Po trzech tygodniach pracy awarii uległ agregat wody lodowej a dokładnie pompa obiegowa wody lodowej wessała pojemnik w-zbiorczy. Pomimo, że woda całkowicie nie płynęła pompa obiegowa wciąż pracowała.

Agregat wody lodowej, został sprowadzony od producenta został zabezpieczony flow switch-em, lecz nastawa nie zareagowała nawet na zanik przepływu medium. W niewyjaśniony sposób do układu wody lodowej znalazła się szmata. Została zmielona przez pompę obiegową. Kawałki szmaty zatkały filtr wody. W rezultacie niedopatrzenia wynikła awaria zbiornik w agregacie wody lodowej jest do wymiany, a także flow switch do kalibracji.

Awaria systemu chłodzenia SIMA

Chłodzenie maszyny SIMA
Chłodzenie maszyny SIMA

Tym razem prawie pół roku później dostaliśmy kolejne wezwanie do awarii:

  • Rury wody lodowej zostały powykrzywiane a dokładnie na drodze powrotnej na odcinku 2 metrów.
  • Na miejscu pogięcia wycieki wody lodowej.

Serwis instalacyjny zmienił nastawę temperatury oleju chiller oil na chłodzenie urządzenia SIMA z 18 stopni Celsjusza na 80 stopni Celsjusza.

Obsługa maszyny uruchomiła urządzenie do produkcji sznurka, lecz nie włączyła instalacji chłodzenia – Zleceniodawca nie chce ingerować w nowe urządzenie i nie pozwolił wpiąć zabezpieczenia.

Chłodzenie maszyny SIMA następna awaria

Serwisanci producenta otworzyli zwór na bypass bezpośrednio za pompą obiegową, ponieważ parametr wody lodowej 10 – 13 stopni Celsjusza za szybko wychładzał olej więc niech to zrobi wolniej.

Na chwilę obecną zaproponowaliśmy Klientowi wyłączenie trzech chiller oil które miały bardzo duży parametr z systemu i wybudowanie nowego.

Czynności, które wykonaliśmy na chwilę obecną:

  1. Zamontowaliśmy na końcu układu bypass, celem było nieprzerwany przepływ medium w instalacji wody lodowej.
  2. Pod koniec, także zainstalowaliśmy nowy odpowietrzacz który poprzednio został odcięty przez uszkodzona rurę.

 

Dziekujemy za ocene! 4.6/5 - (45 votes)